Katia&Bony
STİLİMİZİ EŞSİZ KILAN, ASLA VAZGEÇEMEYECEĞİMİZ 5 ÇORAP MODELİ
, BLOG

STİLİMİZİ EŞSİZ KILAN, ASLA VAZGEÇEMEYECEĞİMİZ 5 ÇORAP MODELİ

 

Dört mevsim her gün bizimle olan, kombinlerimizin en özel tamamlayıcıları, ayaklarımıza dost, hayatımıza renk olan çorapları biraz daha yakından tanımak ister misin? O zaman seni çok sık giydiğimiz 5 farklı çorap modeli ile baş başa bırakıyoruz.

 

1. Dizüstü Çoraplar

 

 

Diz kapağının hemen üzerine gelen dizüstü çoraplarının pamuklu kumaştan üretilenleri olduğu gibi elastik yapıda olanları da mevcuttur. Mini etek ve küçük siyah elbiselerle zevkle giyilebilecek çorap modelleri dizleri sararak, farklı tasarım ve renklerdeki çeşitleriyle kombinlere etkili bir dokunuşta bulunuyorlar.

 

2. Dizaltı Çoraplar

 

   

  

 

Genellikle 10-15 cm uzunluğunda, diz kapağının altına kadar uzanan çorap modelidir. Elbise ve günlük kıyafetlerle kolayca uyum sağlayan çoraplar botlarla, sneakerlarla hatta stilettolarla bile muhteşem bir görünüm oluşturuyorlar. Ayrıca dizaltı çoraplar ayak bileği ve diz için koruma da sağlayabiliyorlar.

 

3. Görünmez Çoraplar

 

 

Ayakkabı içinde görülmeyen ultra kısalıkta çoraplar invisible olarak da bilinirler. Son yıllarda çorap gerektirmeyen ya da görünmez çorap gerektiren, bilekleri açıkta bırakan balerin, oxford ve makosen ayakkabıların trend olmasıyla birlikte bu çoraplar da çokça tercih edilir oldu. Bu çoraplarla ilgili en dikkat edilmesi gereken noktalar ayaktan düşmemeleri ve ayakkabı içinde kırışmamalarıdır.

 

4. Patik Çoraplar

 

 

Genellikle ayak bileği kemiğinin hemen üstünde ve ayakkabı dışında çok küçük bir kısmı görünen çorap modelidir. Bu çorap modeli en çok spor ayakkabılarla tercih ediliyor. Ancak rahat olan her tür ayakkabı ile giyilmeye uygundurlar.

 

5. Soket ÇoraplarUzun ve kısa soket çorap olmak ikiye ayrılan çoraplar en çok giyilen modeldir. File, bambu, pamuklu olmak üzere birçok kumaş ve renkte üretilen soket çorapların kısa olanları patik çoraptan biraz uzun iken, uzun olan modelleri ise dizaltı çoraplardan biraz daha kısadır. Pantolon, elbise, etekle ve farklı ayakkabılarla kolayca giyilebilmesi bu kadar yaygın olarak kullanılmasının başlıca nedenlerindendir.

 

Ürünleri detaylı incelemek için görsellerin üzerine, tüm yeni sezon çorap modellerimiz için buraya tıklayabilirsin.

Yorum bırak

Yorumlar onaydan geçmektedir. Anlayışınız için teşekkürler.