Katia&Bony
KULLAN(A)MADIĞINIZ ÇORAPLARLA YAPABİLECEĞİNİZ 10 YARATICI ŞEY
, BLOG

KULLAN(A)MADIĞINIZ ÇORAPLARLA YAPABİLECEĞİNİZ 10 YARATICI ŞEY

Yazımızın, kışımızın, dört mevsimimizin vazgeçilmezleri… Kışın ayaklarımızı sıcacık tutarken yazın da rengarenk, tatlı halleriyle kıyafetlerimize neşe ve enerji katanlar… Çoraplar! Onlarsız bir hayatı hayal etmek çok zor değil mi! Tabii bu yaramaz şirinlerin zaman zaman bir teki, çift olduğu arkadaşını terk edip kayıplara karışabiliyor. Ya da çok sevdiğimiz, sürekli giydiğimiz favori çiftimiz kaybolmasa dahi bir süre sonra yaşlanabiliyor. (eskiyor demeye gönlümüz elvermedi! :))

Peki bu durumda yalnız kalan çorap tekine ya da yaşlanmış çifte ne yapmalı? Bir yanınız burada durmasın karmaşa yaratıyor atayım derken diğer yanınız onları saklayıp kullanmak istiyor değil mi?

Aslında bunun bir çözümü var: Onları farklı şekillerde yeniden değerlendirmek. Böylelikle hem onlardan ayrılmamış hem de onlara yepyeni bir işlev kazandırmış olacaksınız. Nasıl mı?

İşte “dolapta bekleyen” çoraplarınızı pratik ve çok kullanışlı şeylere dönüştürmeniz için 10 yaratıcı yol:

 

1. Çorap Topuzu:

 

​Kaynak: https://tr.pinterest.com/source/sliceofsouthernpie.com/

Kirli ve terli saçları güzel göstermenin en basit ve kullanışlı yöntemi, donut ya da bun diye tabir ettiğimiz topuzlar!. Tek yapmanız gereken bir çorabı elinize almak ve linkteki videoyu izleyip söylenenleri uygulamak. Beğeneceğinize eminiz! Kesinlikle denemelisiniz! 

 

2. Telefon Kolluğu:

 

​Kaynak: https://tr.pinterest.com/cnet/

Yürüyüşlerinizi çok daha rahat hale getirecek, en fazla 30 dk içerisinde kolayca yapabileceğiniz, hem ucuz hem kullanışlı, “bir dünya harikası” denilen cinsten: Telefon kolluğu!

 

3. Kupa / Bardak Tutacağı:

 

Kaynak: https://tr.pinterest.com/Staples/

Bu mükemmel çoraptan tutacak, elleri sıcaktan uzak tutarken öte yandan içeceğin sıcak kalma süresini de uzatır. Tek yapmanız gereken bir çorap tekinin parmak kısımlarını kesip kupaya geçirmek. Basit değil mi?

 

4. Kağıt / Peçete Ağırlığı:


Kaynak: https://tr.pinterest.com/source/recyclart.org/

Kağıt ve peçeteleriniz uçuyor mu, üzerine koymak istediğiniz ağır ancak şık bir şey mi arıyorsunuz? Tasarımını sevdiğiniz ancak artık kullanamadığınız bir çorabı, bulduğunuz bir taş parçasına sarın! Ve işlem tamam!  

 

5. Renkli Saksılar:

Kaynak: https://tr.pinterest.com/source/apartmenttherapy.com/

Evlere/ofislere ferahlık ve güzellik katan saksılar! Bir de bunları rengarenk çoraplarla sarmaladığınızı bir düşünsenize. Şirin saksılara sahip olmak işte bu kadar kolay ve eğlenceli!

 

6. Zemin Temizleyici Bez:

 


Kaynak: https://tr.pinterest.com/source/diyready.com/

Özellikle yünlü kalın çoraplar bunun için birebirdir. Burada tek yapmanız gereken çorabı çek-basınıza takmaktır. (kolaylık olması adına daha uzunca ve genişçe bir çorap tercih etmekte fayda var =)

 

7. Müzik Çalar ya da Elektronik Kitap Taşıyıcısı:

Kaynak: https://tr.pinterest.com/source/mashable.com/

Spor yaparken rahatça müzik dinlemek ya da müzik çalarınız düştüğünde darbelerden/çiziklerden korumak en doğal hakkınız. Aynı şekilde kullandığınız bir e-kitabınız da varsa, elektronik aletlerinizin darbelerden ne kadar çabuk etkilendiğini biliyorsunuzdur.  Aslında bunun çözümü var: Bir kısa, renkli çorabı alın ve içine müzik çalarınızı ya da istediğiniz herhangi bir elektronik cihazınızı koyun. Çocuk oyuncağı resmen!

 

8. Çorap Çim Adam:

Kaynak: https://ru.pinterest.com/source/usefuldiy.com/

İş yerinizde masanız biraz boş mu? Hep, "bu masaya bir çiçek alsam da biraz renk gelse" mi diyorsunuz? İşte size süper bir çimadam tarifi, hem de istediğiniz tüm renklerde!

 

9. Küçük Peluş Süsler:

Kaynak: https://tr.pinterest.com/source/homeandgardeningideas.com/

Eski çoraplar çok sevimli birer hediyeye de dönebilir! Çoraplarınızla birkaç basit işlemde oluşturacağınız peluş oyuncaklar ya da süsler, sevdiklerinize sizden en güzel anıya dönebilir...

 

10. Uzun Kolluklar:

Kaynak: https://tr.pinterest.com/livelyolivia7/

Ayaklar sıcakken eller/kollar soğuk olur mu? Çorap bu kez hem elleri hem de kolları sıcak tutmaya geliyor! Kullanmadığınız eski bir çift uzun çorabı alın ve resimdeki talimatları uygulayın! Çok kısa sürede çorap kolluklar kullanıma hazır!

 

Katia&Bony olarak, kullanmadığınız, teki kaybolmuş çoraplarınızı kullanışlı bir şekilde değerlendirmeniz için sizlere basit ve yaratıcı fikirler sunduk. Şimdi onların yerini yepyeni, rengarenk, özel tasarım çoraplarla doldurmak gerekir değil mi? Katia&Bony’nin çorapları bunun için hazır ve nazır bekliyor!

 

1 yorum
  • Güzel fikirler ben deneyeceğim, teşekkür ederim.👋

    Günsu,

Yorum bırak

Yorumlar onaydan geçmektedir. Anlayışınız için teşekkürler.