Katia&Bony
İLKBAHARDA ÇORAP GİYERKEN YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER
, BLOG

İLKBAHARDA ÇORAP GİYERKEN YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER


2017 ilkbahar/yaz sezonunda sandaletler ile çorap giymek çok trend olmuştu. Çoraplar bu sene de moda sahnesinde ön sırada duruyorlar ve sezona muhteşem bir başlangıç yapıyorlar. Tabii çorapları nasıl giydiğin çok önemli. Onları hangi sandalet/ayakkabıyla ya da hangi konsepte sahip bir yere giderken giyiyorsun?


İşte 2018 ilkbaharında çorapları nasıl giyeceğine dair ipuçları:

 

1. Her Zaman için Önce Uygunluk!

r.


Çorapları, ayakkabılar/sandaletler ile eşleştirirken hatırlaman gereken ilk şeylerden biri de Lookbook'un gösterdiği her şeye körü körüne inanmaman. :) Eğer halihazırda çok gösterişli bir kıyafet seçmişsen bunu çok detaylı bir çorapla eşleştirmek iyi bir fikir olmayabilir. Ama yine de çoraptan vazgeçmek istemiyorum dersen görece daha sade bilekleri/dizleri saran bir çorap giyebilirsin. Gri ve bej gibi tek ve açık renklerdeki çoraplar tercih etmen kıyafetlerini daha çok ortaya çıkartırken kombinine de güzel bir dokunuşta bulunacaktır. 


2. Görünmez Çorapları Kim Sevmez?

 

 

Uzun ya da soket çorap giyiyorsan çorabından sonra pantolon, paçandan önce bacağın görünmeyecek. Bunu hepimiz biliyoruz artık. :) Peki söz konusu görünmez çoraplar bir diğer adıyla invisible çoraplar olursa? Her ne kadar zaman zaman bizi ayaktan çıkma ya da ayakkabı içinde kırışma gibi problemlerle karşıya karşıya bıraksalar da bu çoraplar kaliteli ve özenle üretilirlerse pekala onlarla da rahat bir deneyim yaşayabilirsin. [Katia&Bony’nin yeni sezon görünmez çorapları bu isteğini fazlasıyla karşılıyor. :)] Diyelim ki bir şort ya da kısa pantolon giydin altına da ayakkabı. Buna en çok yakışacak çorap görünmez çorap olacaktır. Bu çorapların altı kaymaz olanları da var. Bu çoraplarla hem rahat edersin hem de kıyafetin dışarıdan epeyce şık görünür.

 

 3. Kıyıdan Çok Uzaklaşma!

 

  

Çorap ve ayakkabıyı birlikte giymek fantastik görünebilir, ama her zaman şunu hatırlamalısın: Giydiğin şeyi kendine yakıştırmak. Yani onu benimsemen, kendine uydurman, “aşırı”ya kaçmaman. Nasıl ki yaz sıcağında bere giyilmezse senin de ilgisiz parçaları eşleştirmemen gerekiyor. Eğer dikkat çekici baskılara sahip bir kot pantolon ya da gösterişli bir balerin eteği giymişsen, sade bir midi etek ya da minimalist bir parça giyene kadar bir süre çoraplarınla vedalaşman gerekebilir.

 

4. Yatırım Yap!


Çoraba yatırım yapmak kulağa biraz garip gelebilir. Eğer dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan, uygun olmayan, soluk renkli ve eski tarz çoraplardan uzak durman şart. Çünkü bu çoraplar kıyafetlerinin uyumsuz görünmesine neden olur. Tıpkı tayt ve bol tişört ikilisinin herkese yakışacağını düşünenler gibi sen de bir yanılgıya düşebilirsin. Bu nedenle çorap ve ayakkabılarınla/sandaletlerinle bir etki bırakmak istiyorsan kaliteli, uygun bir çift çoraba yatırım yapmanı öneriyoruz.

Görsellerin üzerine tıklayarak ürünleri detaylı inceleyebilirsin.


Tarzına uyacak, kombinlerini tamamlayacak farklı renk ve tasarımdaki ilkbahar-yaz sezonu çorapları için buraya tıkla.

Yorum bırak

Yorumlar onaydan geçmektedir. Anlayışınız için teşekkürler.