Katia&Bony
CADILAR BAYRAMI RUHUNU ÇORAPLARINLA YANSIT!
, BLOG

CADILAR BAYRAMI RUHUNU ÇORAPLARINLA YANSIT!

 

Ekim aylarında elbet bir şekilde kendini “cadılar bayramı” sohbetinin içinde buluyorsun ya da birilerinden bu konuda bir şeyler duyuyorsun. Kostümler, makyajlar, bal kabakları, balolar, partiler… İşte konuşulan bu bayramın nereden geldiğini ve ne olduğunu senin için küçük bir araştırma yaparak bulduk... ve tabii ki bu sene bir Cadılar Bayramı Partisi’ne hazırlanıyorsan, güzel hazırlık önerilerini de=)


Halloween olarak bilinen Cadılar Bayramı her sene 31 Ekim'de kutlanıyor ve öncelikle Pagan, sonrasında Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler (dinden bağımsız) bir kutlama halini almış bulunuyor. Çocukların, genellikle korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayram olan Cadılar Bayramı kutlamaları arasında, maskeli balolar, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlere düzenlenen gezileri de sayabiliriz.


Peki Cadılar Bayramında en çok ne konuşuluyor? Tabii ki de ne giyilecek konusu. Bu günde giyilen kıyafetten, takılan şapkaya; yapılan makyajdan, seçilen ayakkabıya kadar herkes dikkatleri üzerine çekmek için kıyasıya bir rekabet içerisine giriyor.


Bu özel günde yarattığın tarzla herkesin önüne geçmenin sihirli formülünü versek harika olurdu, değil mi?

İşte herkesi gerilerde bıraktıracak ve kostümlerine son etkili dokunuşu yapacak çoraplar...

 

Cadı mı Şeytan mı? Söyle Nedir Senin Kararın?

Cadılar Bayramı’nda gelenekten kopmam diyorsan, o zaman tercihin “kötü” olandan yana olacak. Peki hangisi: cadı mı şeytan mı? Eğer tercihin ilkinden yanaysa bir süpürge ve şapkaya kesin ihtiyacın var. Yok ben şeytan olacağım, dersen de bu kez de bir şeytan boynuzun ve 3 dişli bir çatalın olmazsa olmaz. İster şeytan ol, istersen cadı, her halükarda koyu bir makyaj, siyah ince topuklu botlar ve yine siyah bir elbise seni bekliyor. Tabii bir de bu kostümleri tamamlamak için çoraplar... Dizüstü veya külotlu bir çorapla gecenin en “kötü” şeytanı/cadısı olmaya hazırsın!

Kostümünüzle Kullanabileceğiniz Ürünler

 

Hokus Pokus Abrakadabra İşte Karşında Hokkabaz ve Pandomimciler!

Anlaşılan dikkatleri üzerine çekmeyi isteyen biri var? Sadece seçtiğin karakterle bile gecenin en çok konuşulanı olabilirsin. Bir de bunu muhteşem bir kostümle tamamlamak efsane olur gerçekten. Renkli bir peruk, siyah bir şapka, siyah bir tulum, renkli toplar, siyah bir oxford ayakkabı ve bir çift çizgili çorap. İşte artık hokkabazsın. Ben sessiz kalacağım ve pandomimci olacağım, dersen o zaman biraz makyaj üzerinde vakit geçirmen gerekebilir. Ama eminiz ki çok zevk alacaksın. Makyajına bir şapka ve kravatı dahil edip ardından yine kravatınla uyumlu bir çizgili çorapla eşleştirdin mi artık pandomim sanatını icra edebilirsin! :)

Kostümünüzle Kullanabileceğiniz Ürünler

Hazineler Hazır mı Korsanlar Yola Çıktı! :)

Yıllarca filmlerini izledin bu kez korsanın kendisi olmayı ister misin? O zaman fırfırlı renkli/siyah bir elbiseyi, dikkat çekici bir şapkayı, bir çizmeyi ve külotlu bir çorabı hazırlamaya şimdi başla! Seçmiş olduğun kıyafete göre tercihini sade veya desenli bir külotlu çoraptan yana kullanabilirsin. Bu sene bir çılgınlık yapıp hem yıllardır olmak istediğin karaktere bürünüp günün tadını çıkarabilir hem de yarattığın tarzla insanları hayran bırakmanın keyfini sürebilirsin.

Kostümünüzle Kullanabileceğiniz Ürünler

 

Öğrencisiz Cadılar Bayramı mı Olurmuş!

 Feminen ya da maskulen tarz fark etmez. Ortaya çıkardığın kostümle okul üniformasına yepyeni bir ruh katabilirsin. İşte senin için iki tarz önerisi… İlki kısa bir şort, yelek, kravat, beyaz gömlek ve örgü saçlar… ikincisi açık dağınık saçlar, mini bir etek ve dar bir gömlek… Eksik bir şey var gibi değil mi? Bizce de var. Evet, çoraplar. Dizüstü veya dizaltı düz renk bir çorapla en cool öğrenciyi herkese gösterebilirsin. Eğer bir öğrenci değilsen bile bu kostümü denemeni öneriyoruz. Geçmiş günlere bir yolculuk hoş olmaz mı?

Kostümünüzle Kullanabileceğiniz Ürünler 

  

Balerinler için Pisti Açalım Lütfen, Dans Başlıyor!

Cadılar Bayramı’na enerji katmaya var mısın? Belki de yıllardır balerin olmayı istedin ya da hayatta bir gün bile olsa dansçı olmanın ruhunu hissetmek istedin, bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var ki, balerin olmayı seçerek şimdiden tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardın. İhtiyaç duyacakların ise oldukça basit: Üst kısmı dar alt tarafı geniş fırfırlı bir elbise, sıkı bir topuz, balerin ayakkabısı ve tüm bunlara son dokunuşu yapan bir adet beyaz dizüstü veya külotlu çorap. O zaman dans başlasın mı?

Kostümünüzle Kullanabileceğiniz Ürünler 

 

Ne olacağına karar verdiysen Cadılar Bayramı artık gelebilir. Cadı/şeytan, hokkabaz/pandomimci, korsan, öğrenci ya da balerin? Hangisi olursan ol, yaratacağın kombinlerle muhteşem görüneceğine eminiz. Bu arada kostümlerinin en güzel tamamlayıcıları olacak çoraplarımızı incelemek için buraya tıklayabilirsin! Happy Halloween!
Yorum bırak

Yorumlar onaydan geçmektedir. Anlayışınız için teşekkürler.